Правила форуму  -  Реєстрація  -  Вхід  

Часовий пояс UTC+03:00

Створити нову тему  Відповісти  [ 294 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
  Тема: Україна - нові дороги. Хочу вірити.
Цитувати виділене Додано: 28 червня 2015, 01:43     Ukraine  
змінюю світи
змінюю світи

Зображення
У 2016 році Україна може отримати близько $800 млн на будівництво автомобільних доріг. При цьому Міністерство інфраструктури вирішило не витрачати їх на ямковий ремонт, а будувати нові або серйозно реконструювати наявні. Основні сили будуть кинуті на стратегічні напрями, які перетинають нашу країну.

Про це розповів начальник департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку автомобільних перевезень при Міністерстві інфраструктури Роман Хміль.

У вересні 2015 року кредитна комісія Світового Банку розгляне план Укравтодору, щодо цільового використання третього кредитного траншу у розмірі $800 млн, який буде виділений на 2016 рік. Шанси на затвердження української заявки досить високі, оскільки попередню згоду Світового банку на виділення цих грошей вже отримано. Після того, як обидві сторони затвердять всі формальності, угоду має ратифікувати Верховна Рада, після чого відкриється фінансування.

На ці кошти спочатку планувалося добудувати дорогу Київ-Харків на ділянці від Полтави до Харкова, а також дорогу Р52 - від Решитилівки до Дніпропетровська. Від цієї ідеї вирішили частково відмовитися і частину 800-мільйонного траншу направити на будівництво дороги від Полтави лише до межі Харківської області, оскільки там залишиться ділянка дороги, що знаходиться в прийнятному стані. А решту $400-500 млн пустити на будівництво другого транспортного коридору Захід-Схід, через центр України.

Один із стратегічних напрямків – через порти у Львів. Мова йде про середньо-капітальний ремонт дороги Львів-Умань-Кіровоград-Миколаїв-Херсон. Рішення про включення в план робіт ділянки Кіровоград-Миколаїв-Херсон, замість ділянки Кіровоград-Дніпропетровськ-Луганськ, пов'язано з проведенням на сході України АТО.

Таким чином, дорожньою лінією будуть пов'язані західна частина країни (Чоп-Львів, або Краковець-Львів), через центр України, вниз до морських портів: до Умані і далі на Одесу, а також через Кіровоград на Херсон. Після завершення АТО і відновлення руху на сході, можна буде повернутися до ремонту дороги від Кіровограда і до східної межі, яка веде через Росію і Казахстан в Західний Китай і є стратегічним транспортним коридором, так званим "шовковим шляхом".

Загальний обсяг робіт дороги до Львова передбачає реконструкцію близько 930км. Закінчення робіт має відбутися орієнтовно у 2018 році. Виділених Світовим банком коштів може не вистачити на всю довжину дороги. Тому, швидше за все доведеться додатково залучати близько $400-$500 млн (розглядається як зовнішнє фінансування, так і бюджетні кошти).

Роман Хміль розповів, що Мінінфраструктури планує розпочати роботу з напрямку Південь - Захід. Більша частина дороги Херсон-Миколаїв вже відремонтована. Далі почнуться роботи між Миколаєвом і Кіровоградом. Ця дорога, швидше за все, буде бетонна, що вирішить проблему навантажень на дорожнє покриття, при перевезеннях сільгосппродукції. Дійшовши від Кіровограда до Умані, з'явиться можливість руху по одеській трасі на Київ (ця траса в районі Умані перетнеться з трасою Київ-Одеса).

Другий варіант - будувати відразу з двох сторін, зі Львова на Умань і з боку Миколаєва. Особливо якщо вдасться швидко залучити додаткове фінансування.

Ще одне ноу-хау - почати будувати бетонні дороги, оскільки в українських реаліях, будівництво такої магістралі на 40% дешевше асфальто-цементної. Але в даному разі, коли мова йде про ремонт на кожній конкретній ділянці, потрібно прораховувати, яке покриття буде ефективним, виходячи з економічної доцільності.
Таким чином, загальна концепція реконструкції та ремонту автошляхів в Україні передбачає приведення в порядок шести коридорів (три - Північ-Південь і три - Захід-Схід). Якщо дивитися на Захід-Схід - зараз приступаємо до будівництва другого коридору Львів-Кіровоград. Наступний за ним - коридор Одеса-Рені, який також вважається пріоритетним. Ця дорога в жахливому стані і ми спільно з новим одеським губернатором Михайлом Саакашвілі будемо шукати інвесторів для її ремонту (за рахунок концесіонера, або кредитних коштів).

Якщо говорити про коридор Північ-Південь, зараз, за рахунок Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), ремонтується траса Київ-Одеса (необхідне розширення дороги на ділянці між Києвом на кордоні з Білоруссю). Потім приступимо до ремонту двох аналогічних доріг на Західній та Східній Україні. Таким чином, будуть відремонтовані три дороги, що перетинають країну вздовж і поперек. Після цього залишиться відремонтувати регіонально-територіальні ділянки, які зв'яжуть стратегічні об'єкти з цими магістралями.automotoclub.info/category/novini/ukrai ... orogi.html

Догори
  Тема: Re: Україна - нові дороги. Хочу вірити.
Цитувати виділене Додано: 28 червня 2015, 12:48     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Бетонна дорога фігня через те що у нас цемент галимій.
І бетонна дорога значно гірше піддається ремонту - "заплаток вже не наліпиш"...

Догори
Цитувати виділене Додано: 28 червня 2015, 13:03     Ukraine  
рефлексопатолог
рефлексопатолог

Хочеш вірити - до церкви!
А тут розтрушувать мінстецький "опіум" не варто. Замість тупо роздавати солодкі макарони, поцікався станом будівництва доріг у Польщі - з Україною вона починала готуватися до Євро-2012 практично одночасно.

Догори
Цитувати виділене Додано: 28 червня 2015, 16:10     Ukraine  
змінюю світи
змінюю світи

Дорога у Польщі:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SfkY10QZZ5o[/youtube]

Дорога від польського кордону до Львова
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=xjAgR_usKnc[/youtube]
Зображення
наші ж тільки позітхали над цією картою і навіть урочисто закопали капсулу на місці початку будівництва нового дорожнього покриття...
Зображення

Щодо бетонних доріг... ненавиджу бетонні дороги, заздрю полякам, що беруться за спорудження гумових доріг - тихих і (для них?)дешевих... але пан Хміль їх любить... Можливо тому, що в них готові вкладати кошти міжнародні інвестори?

"Сьогодні у зв'язку з тим, що бітум, який використовується у виробництві асфальту, у нас імпортний, а виробництво цементу дуже розвинене, собівартість бетонних доріг в Україні на період експлуатації 30 років на 30-40% дешевше, ніж асфальтових. Єдина проблема в тому, що бетоном неможливо ремонтувати асфальтові дороги. Відповідно до цією технологією треба робити або нові дороги, або ті дороги, які сильно пошкоджені"

Перша бетонна дорога в Україні зв'яже три обласні центри Херсон—Миколаїв—Кіровоград.

Догори
Цитувати виділене Додано: 28 червня 2015, 16:24     Ukraine  
рефлексопатолог
рефлексопатолог

Розмови про будівництво автобану (розглядався і платний варіант) Львів - Краковець невдозі віжзначатимуть двадцятиліття, а щодо Польщі, то малося на увазі не лише "які там дороги", а саме масштами будівництва, затрати грошей та часу, проблеми (а вони є і досі) та досягнення. І тими останніми поляки вже можуть і похвалитися..
Оті $ 800 000 000 для українських допіг - капля в морі, а з урахуванням тутешніх навичок "освоєння" - пацанам на раз у рот...

В Україні нічого серйозно не зміниться, а, принаймні, доки вона не відновить свій суверенітет у межах державних кордонів. Так у що ви там так віруєте, розкажіть - у те, що наступного року тут все налагодиться і сюди хтось почне вкладати гроші? :drag:

Догори
Цитувати виділене Додано: 28 червня 2015, 16:28     United States  
Главпсихушко
Главпсихушко

gate писав:Бетонна дорога фігня через те що у нас цемент галимій.

Бетонна дорога - це не значить що вона зверху бетонна !
От в Нью Йорку наприклад, заливають пів метра бетону, а потім зверху
кладуть асфальт !

Догори
Цитувати виділене Додано: 28 червня 2015, 16:38     Ukraine  
змінюю світи
змінюю світи

Sedative писав:Так у що ви там так віруєте, розкажіть - у те, що наступного року тут все налагодиться і сюди хтось почне вкладати гроші?

Вважаю, що війна зараз скрізь - і на сході, і на заході. І якщо пан Хміль зараз піариться, чи шукає де крутнути, щоб заробити у власну кишеню, а не починає серйозну роботу, то й кара йому має бути, як на війні...

Догори
Цитувати виділене Додано: 28 червня 2015, 16:40     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Stone писав:

Бетонна дорога - це не значить що вона зверху бетонна !
От в Нью Йорку наприклад, заливають пів метра бетону, а потім зверху
кладуть асфальт !

Можливо. Тоді чому ж вона "дешевша" виходить якщо зверху ще і асфальт.
У мене просто зараз під домом бетонна дорога (чистий бетон) яку клали ще коли я в школу ходив.
І в армії ми теж робили бетонні дороги...
Можу порадити ще "дешевші бетонні дороги" - з панелелей дорожніх. Для танку саме воно.

З приводу американських я бачив на ютьбі що американці туди навіть арматуру пхають то для наших взагалі "космос". Бо я казав і ще раз кажу в америці дорогі дуже дешеві а у нас дороги дуууже дорогі але любителі перераховувати все по курсу НБУ зі мною не згодні!

Догори
Цитувати виділене Додано: 28 червня 2015, 17:40     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

каменец-подольский французкий

Догори
Цитувати виділене Додано: 01 липня 2015, 19:05     Ukraine  
Остервенелая гуманистка
Остервенелая гуманистка

Патриот ретвітнув(ла)
Even ‏@eventis07 23 год.23 години тому
[b]Бетонная дорога соединит Херсон, Николаев и Кировоград. Себест.бетон.дорог в Украине на 30-40% дешевле асфальтовых. [/b]
Зображення

Догори
Цитувати виділене Додано: 03 липня 2015, 10:36     Germany  
Єретик
Єретик

А я не вірю! Гроші будуть вкрадені, бетонні дороги будуть таке ж г.., як і асфальтові, бо цемент або вкрадуть, або протермінований насиплять, а хороший "наліво" продадуть!

Систему слід міняти...

Якщо у суспільстві немає справедливості, стабільності йому не бачити.

Догори
Цитувати виділене Додано: 03 липня 2015, 12:07     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Бетонная дорога должна быть офигенной марки, да и более скользкая на, нужно сверху слой асфальта ложить.
Цемент сопрут, асфальт забудут

Догори
Цитувати виділене Додано: 03 липня 2015, 12:42     Germany  
СуперГіперМегаПатріотка
СуперГіперМегаПатріотка

Знаєте, яке відчуття, коли йдеш пішохідним тротуаром, або їдеш автобаном, або на потязі - тут, у Європі?
Ця держава поважає свого громадянина, бо в тому громадянинові - уособлення його країни.
Таке враження, що тут інвалідів на візках у рази більше ніж в Україні..Напевно, не важко здогадатися, чому..

Догори
Цитувати виділене Додано: 03 липня 2015, 13:06     Germany  
Єретик
Єретик

Ну почнемо з того, що реально НОВИХ доріг країні потрібно зовсім небагато. В основному потрібні об'їздні й мости. А реально потрібне УТРИМАННЯ доріг в належному стані.

-- Додано 03 липня 2015 13:09 --

Але це вкрай "невигідно" з точки зору гешефту "інфраструктурщиків" - на будівництві нових доріг можна "пиляти" просто космічні суми.

-- Додано 03 липня 2015 13:11 --

Основні сили будуть кинуті на стратегічні напрями, які перетинають нашу країну.

Це які? У хуйлостан?!

-- Додано 03 липня 2015 13:14 --

Ну й звичайно вони сплять і бачать ПЛАТНІ дороги - Ельдорадо, не гірше торгівлі вуглеводнями!

До речі, хочу попередити Луценків-Гаврилюків - суки, якщо спробуєте навіть поставити на голосування платні дороги - начувайтеся!

Догори
Цитувати виділене Додано: 08 липня 2015, 11:11     Ukraine  
Остервенелая гуманистка
Остервенелая гуманистка

Укравтодор решили ликвидировать
Правительственный комитет по вопросам развития инфраструктуры и экологической политики поддержал ликвидацию Государственной акционерной компании "Автомобильные дороги Украины".
Сховано:
Такое решение принято на заседании комитета, которое состоялось 6 июля под его председательством, сообщила пресс-служба вице-премьера Украины Валерия Вощевского.
Так, одним из важных шагов для реформирования дорожной отрасли является передача облавтодоров государственного управления на местный уровень. Этому процессу мешает наличие промежуточной управленческой структуры - ГАК "Автомобильные дороги Украины", которой подчиняются областные дорожные предпри Источник: http://censor.net.ua/n342841ятия.
Поэтому профильный правительственный комитет поддержал проект постановления, согласно которому государственная акционерная компания ликвидируется, а ее дочерние предприятия - облавтодоры, переходят в сферу управления государственного агентства автомобильных дорог.
Как отметил В.Вощевский, это постановление станет очередным шагом на пути реформирования системы государственного управления автомобильными дорогами.
тем вице-премьер-министр обратил внимание присутствующих на совещании представителей Министерства инфраструктуры, что параллельно с передачей дорог и обслуживающих организаций, местной власти необходимо решать и вопросы финансирования.

"Финансовое обеспечение того, что мы передаем, должно быть понятным и четким. Необходимо восстанавливать практику создания специального дорожного фонда с четко выделенными источниками наполнения, ведь ритмичность работы дорожной отрасли зависит от ритмичности финансирования", - подчеркнул Вощевский.

-- Додано 08 липня 2015, 10:36 --

Оточення Вілкула отримає 18 мільйонів на дорогу в Кривому Розі
Середа, 8 липня 2015, 11:06
Управління благоустрою та житлової політики Криворізького міськвиконкому Дніпропетровської області уклало угоду з ТОВ "Весташляхбуд" на капітальний ремонт дороги по вул. Чумацький шлях.
Про це пишуть "Наші гроші" з посиланням на "Вісник державних закупівель".
Вартість угоди становить 18,2 млн грн.
Йдеться про ремонт ділянки дороги від шляхопроводу на НкГЗК до Алахівського мосту.
Передбачено посилення дорожнього покриття, перевлаштування дощової каналізації. Роботи мають виконати протягом 2015 року коштом місцевого бюджету.
"Весташляхбуд" входить у концерн "Веста" одеського бізнесмена Сурена Сардаряна, якого пов’язує багаторічна дружба і спільні бізнес-інтереси з криворізьким мером Юрієм Вілкулом, а також його сином, екс-губернатором Дніпропетровщини, колишнім віце-прем’єром Олександром Вілкулом.
Єдиним конкурентом на торгах було ПАТ "Криворіжіндустрбуд", співвласниками якого є депутат Криворізької міськради від Партії регіонів Микола Земляний та його син Андрій.

http://www.epravda.com.ua/news/2015/07/8/549720/

Догори
Цитувати виділене Додано: 21 липня 2015, 10:10     Ukraine  
Остервенелая гуманистка
Остервенелая гуманистка

Надприбутки митниці витрачатимуть на ремонт доріг
Ремонтувати транспортні артерії планують за рахунок частки митних платежів. А саме: 50-ти відсотків від надпланової суми
Про це йдеться в сюжеті Еспресо.TV.
Надходження складатимуть у спецфондах Одеської, Львівської та Волинської областей. За ці гроші планують відремонтувати автомагістраль Одеса-Рені, дорогу міжнародного значення Львів-Радехів-Луцьк, Київ-Чоп та Сколє-Славське.
Якщо експеримент вдасться - українські дороги невдовзі зможуть дотягнутися до європейської якості. Крім того, в Уряді планують вже до кінця року збудувати більше 200 кілометрів нових доріг. На це вже готують 4 мільярди гривень.
Нагадаємо, нещодавно на засіданні Кабміну прем'єр Арсеній Яценюк розповів, що половину надпланових прибутків одеської митниці витратять на будівництво дороги Одеса-Рені.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=angYvjFkMx8[/youtube]

Догори
Цитувати виділене Додано: 07 серпня 2015, 13:12     Ukraine  
Остервенелая гуманистка
Остервенелая гуманистка

Інфографіка [UA] ‏@infographics_ua 7 хв.7 хвилин тому
Реформа дорожнього господарства [інфографіка]
Повний розмір: http://goo.gl/L9iTgj
Інфографіка @minfrastucture
Зображення

Догори
Цитувати виділене Додано: 24 серпня 2015, 11:58     Ukraine  
змінюю світи
змінюю світи

Видання "ЛігаБізнесІнформ" склало топ-10 найгірших автодоріг України (за даними Укравтодору, вони потребують ремонту в першу чергу).
1) Очолив список контрольно-пропускний пункт "Тимкове" – Балта – Первомайськ – Доманівка – Олександрівка (Миколаївська область). Довжина дороги 184 км. Фактична довжина маршруту – 202 км, з яких 64 км пошкоджено ямами (5620 кв м). З початку року Укравтодор "залатав" 16% від загальної кількості ям на дорозі.
2) На другому місці – дорога Одеса – Рені. Одна з найгірших українських автомагістралей. При протяжності 295 км пошкоджено 228 км дороги (потребують поточного середнього ремонту). Ще 61 кілометр потребує капітального ремонту. Також потрібно побудувати майже шість кілометрів об'їзної дороги навколо Рені. Зараз відремонтовано 18% від необхідного обсягу.
3) Замикає трійку автомагістраль Львів – Радехів – Луцьк (Львівська – Волинська області). Одна з найгірших доріг в Західній Україні. За даними Укравтодору, з 130 км шляху ямами уражено понад 60 км (23812 кв м). Особливо небезпечна дорога на ділянці у Львівській області (Радехів і Кам'янка-Бузька).
4) Четверте місце відведено автодорозі Чугуїв – Мілове (Харківська – Луганська області). Починається в Чугуєві, проходить через Шевченкове, Куп'янськ, Сватове, Старобільськ, Біловодськ, закінчується в селищі Мілове Луганської області і далі триває на території Росії. Загальна протяжність 289,7 км, з яких 264,4 км покрито ямами (19 909 кв м).
5) На п'ятій сходинці опинилася дорога Кіровоград – Платонове (Кіровоградська, Миколаївська та Одеська області). Покриття на більшій частині протяжності автодороги – бетонні плити. Загальна протяжність автошляху М-13 – 254,4 км. 159 км цієї автомагістралі покрито ямами.
6) На шостій позиції – магістраль Мукачево – Івано-Франківськ – Рогатин – Львів. (Закарпатська, Івано-Франківська та Львівська області). Протяжність 435 км, з яких 255 км потребують капітального ремонту. Траса знаходиться в незадовільному стані, її ширина 7-9 метрів, є безліч крутих поворотів і підйомів.
Сховано:
Доречі: на Прикарпатье разгорается громкий коррупционный скандал. Фирма народного депутата Украины Александра Шевченко выиграла крупный тендер на ремонт дорог в Ивано-Франковской области, предложив цену на 70 млн гривен больше конкурентов. При этом депутат Шевченко давил на представителей Укравтодора, лоббируя интересы собственного предприятия.

В 2015 году Ивано-Франковская область получила из государственного бюджета на ремонт дорог беспрецедентную сумму в 425 млн грн. Область давно ждала этих денег. Любители путешествовать в Карпатах знают, в каком плачевном состоянии пребывают дороги карпатского региона, а Ивано-Франковская область по качеству асфальтового покрытия является одной из самых худших в Украине. Из-за неудовлетворительного состояния некоторых дорог целые города не могли развивать свой курортный потенциал, а регион в целом терял ежегодно десятки тысяч туристов. Местами ситуация настолько плоха, что местные жители даже бунтуют с требованиями провести хотя бы минимальный ремонт.

В добавок к 425 миллионам из госбюджета, было также решено выделить еще 100 млн из фонда регионального развития и 60 млн из местных бюджетов — всего более 600 млн грн. Разумеется, в украинских реалиях такой огромный тендер не мог пройти без эксцессов и в конечном счете закончился предсказуемым скандалом. Выиграла его компания «ПБС», связанная с влиятельным бизнесменом Прикарпатья, совладельцем горнолыжного курорта «Буковель» Александром Шевченко, которого называют представителем группы Приват на Прикарпатье. При этом аппетиты нардепа оказались довольно пугающими — цена, которую его фирма выставила государству за ремонт дорог, оказалась на 70 миллионов больше цены конкурентов, не имевших столь высокого покровителя. В результате значительная часть суммы, выделенной на исправление катастрофический ситуации с дорогами Прикарпатья, рискует просто осесть в карманах депутата Шевченко, так и не превратившись в долгожданный асфальт
.

7) Сьоме місце зайняла дорога Одеса – Вознесенськ – Новий Буг (Одеська та Миколаївська області). Протяжність – 209 км. За даними Укравтодору, на 119 км дороги зустрічаються ями.
8) На восьмому місці – дорога Дніпропетровськ – Миколаїв (через Кривий Ріг). Загальна протяжність – 239,6 км. За даними начальника Служби автодоріг в Миколаївській області Валерія Блошенка, вартість капітального ремонту дороги в квітні оцінювалася в 1,7 млрд гривень. При цьому в поточному році на утримання доріг в області виділено 70 млн гривень.
9) На дев'ятій сходинці знаходиться автомагістраль Львів – Самбір – Ужгород (Львівська та Закарпатська області). Загальна протяжність – 227,5 км, з яких на ями і вибоїни припадає близько 100 км.
10) Замикає топ-10 найгірших автомагістралей дорога Олександрівка – Кіровоград – Миколаїв. Загальна протяжність – 239,3 км, з під'їздами – 264,9 км. 105 км дороги потребує капітального ремонту. Саме на трасі Н-14 планується побудувати першу в Україні нову бетонну дорогу.

Догори
Цитувати виділене Додано: 24 серпня 2015, 12:48     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Для тратурних плиток використовують бетон М-250 можна и М-300 отрмиати на нашому цементі.
Якщо в бетон додавати щось пенетроноподібне то все гаразд. Д орчі в Харькові такий засіб вироблявся під назвою віатрон.
ДЛя бетона важливо не впитувати воду, щоб при замерзанні останьої бетон не руйнувався.

Догори
Цитувати виділене Додано: 24 серпня 2015, 16:11     Ukraine  
Ананас Баобабович Хуякс 13й
Ананас Баобабович Хуякс 13й

НЕ ВЕРЮ!

Догори
Цитувати виділене Додано: 24 серпня 2015, 16:20     Ukraine  
змінюю світи
змінюю світи

Суперглюк писав:НЕ ВЕРЮ!

Пане Станіславський, я теж не вірю, але ж хотіти не шкідливо :)
а у нас в Кривом Роге ...к выборам ...создают видимость:
Зображення
Зображення
Зображення

Догори
Цитувати виділене Додано: 24 серпня 2015, 23:24     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Приехал сегодня из Керчи.
Был там по печальному поводу - заболела и умерла теща.
О поездке, ее вероятном убийстве по халатности врачами 1й городской и прочих делах завтра.
О дорогах.
Кацапы вваливают кучу бабла в ремонт дорог. Стелят поверх старого не латая, а полностью. По трассе Симферополь-Керчь уже думаю 15% положили.
Но тот, что ложили в мае уже плывет. Местами шикарные латки по обочине, разметка обочины уже волнами, думаю к следующей весне все поновой начнут или будет жопа

Догори
Цитувати виділене Додано: 24 серпня 2015, 23:50     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Батько розповідав, як до війни інспець-німець, який керував будівництвом траси розвертав автівки з асфальтом після вимірювання його температури у кузові. Головне - витримка технології. Розкрадання то похідна...

Догори
Цитувати виділене Додано: 25 серпня 2015, 01:55     Germany  
Єретик
Єретик

До війни розкрадання було дуже ризикованим... А зараз - крадь-не-хочу.

Догори
Цитувати виділене Додано: 18 жовтня 2015, 10:42     Ukraine  
Остервенелая гуманистка
Остервенелая гуманистка

odessa-ua ‏@uanews3 12 хв.12 хвилин тому
@uanews3 Так будет выглядеть стратегическая трасса Одесса Рени в 2016 году
Зображення

Догори
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему  Відповісти  [ 294 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC+03:00

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей