Правила форуму  -  Реєстрація  -  Вхід  

Часовий пояс UTC+03:00

Створити нову тему  Відповісти  [ 90 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
  Тема: Я заздрив Шевченкові...
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 00:26     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Це - слова Гоголя...

Скоро... лютий-березень...- роковини двох українських геніїв - Тараса Григоровича Шевченка і Миколи Васильовича Гоголя,
річниці народження і смерті...

„дві діаметрально протилежні дороги в розвиткові української культури“

подивився це відео і знайшов підтвердження власним думкам і висновкам, зробленим давненько.... і... інтуїтивно... а тут - факти і підтвердження, наукове дослідження...

подивіться, хто не бачив, не пожалієте...

люблю Ірину Фаріон :)

Догори
  Тема: Re: Я заздрив Шевченкові...
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 11:43     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

я её тоже обожаю
особенно когда она в детском саду мелюзге мозги промывала

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 13:24     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

ingvar писав 16 лютого 2019, 11:43
особенно когда она в детском саду мелюзге мозги промывала
ну, хтось же повинен думати про майбутнє тих дітей, якщо батькам тих дітей похуй важливішим від цього є кількість мегапікселів в камері і кількість гігабайт пам’яті в черговій пальцьотикальній іграшці :punish:

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 13:26     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

ingvar писав 16 лютого 2019, 11:43
я её тоже обожаю
а Гоголя як?
підтримуєш в самогубстві чи засуджуєш?

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 13:30     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Мене завжди обурювало, коли деякі«хохли», котрі вважали себе інтелектуалами, протиставляли Гоголя Шевченкові... Мовляв, за варениками у московського професора Йосипа Бодянського, сво-го земляка, Микола Васильович немовби й жартома закинув, що у поезії Тараса Григоровича Шевченка забагато дьогтю... не у всіх же такі довгенькі носяри, як у них, хохлів, аби той дьоготь нюхати!...
Незабаром автор«Мертвих душ» прочитав Шевченків вірш«Гого-лю», де Тарас писав: «… ти смієшся, а я плачу, великий мій друже», і зізнався, що прихована енергія слів «великий мій друже» викресала в уяві історію України, того кирпатого Бояна її, себто Тараса Шевченка, котрий, крокуючи Невським проспектом, бачив лише свою дорогу землю… «Мене, – зізнавався далі Микола Гоголь, – ще ніко-ли так не пекло усвідомлення вчиненої несправедливости. Я зрозумів, що зверхньо сперечався з Бодянським, і лише тепер розгадав, чому, я заздрив Шевченкові. За те, що він зумів узяти в своє серце силу і дух землі, на якій зріс, мелодію мови свого народу і не розгубив її, не перелицював, лише огранив і неоціненним скарбом роздав кожному, хто не лінувався брати».

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 15:55     Czech Republic  
Главпсихушко
Главпсихушко

а баба галамага писав 16 лютого 2019, 00:26
,,.подивіться, хто не бачив, не пожалієте...
Я не против Славы Украине и украинского козацтва.
Совсем не против. Но не в укор иным. Или я против, когда эта слава покоится, сорри, на не совсем объективности.
Придираюсь к фразе Фарион:
И в этой битве (словами Фарион) взяло участие 25 тысяч козаков.
Доктор наук, однако. Это была от меня преамбула.

И так по порядку.
1- Википедия на русском обозначает в этой связи:
(В битве участвовало) 150 запорожских казаков (было запланировано участие до 1200, но по данным польского историка, доктора исторических наук, профессора Института истории Варшавского университета Мирослава Нагельского, остальные-опоздали) Эту цифру приводит также польский историк Ян Виммер в книге «Польское войско во второй половине XVII века» (с. 209)
Всего в битве участвовало 84 450 человек

2- Википедия на на английском на самом деле зачленяет козаков в армию, противостоящую османской империи. Но упоминает о них только дважды, (здесь)
6 September the Poles under Sobieski crossed the Danube 30 km (19 mi) northwest of Vienna at Tulln, to unite with imperial troops and the additional forces from Saxony, Bavaria, Baden, Franconia and Swabia. The forces were also joined by several "polks" of Zaporozhian Cossacks from Polish controlled Ukraine. ( в месте несколько «полков» запорожских казаков, слово "полков" взято в кавычки. прим.ФМ
В результате разница между русской версией(150 человек) и несколько "полков" - в наличии.
3. Википедия на чешском - общее количество участников битвы со стороны христиан под веной обозначает в 74 000 человек.(здесь)
Что подозрительно от Фарион для меня?
Что украинцев было 25 000. То есть каждый третий участник обороны Вены??
НО ЭТО НЕСЕРЬЕЗНО!!!
От доктора наук.

Информацию Фарион черпает из статьи 1933 года.(там же и Гоголя предок) Вот здесь. Но других источников, которые бы убрали кавычки над словом "полки" википедия не знает. Заметку 1933 года принимает во внимание, но ей, как абсолютно достоверному источнику - не доверяет. Тем более в числе -25 000.

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 18:00     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Fata Morgana писав 16 лютого 2019, 15:55
Придираюсь к фразе Фарион:
И в этой битве (словами Фарион) взяло участие 25 тысяч козаков.
Доктор наук, однако. Это была от меня преамбула.
...
Что украинцев было 25 000. То есть каждый третий участник обороны Вены??
НО ЭТО НЕСЕРЬЕЗНО!!!
От доктора наук.
Де Фаріон говорить про те, що вона є доктором історичних наук??????????? :sho:

Информацию Фарион черпает из статьи 1933 года.(там же и Гоголя предок)
А це звідки ти взяв? Сам придумав? :nea:

По-перше, мова в даному відео - не про кількість козаків під Віднем і навіть не про ту битву.
І взагалі - не про козаків... як таких...
А про одного всесвітньо відомого письменника українського походження.
Про його драму і трагедію.
Про душевну хворобу і самогубство.
Про причини цього... і т.д.
Про українців-зрадників 17, 18 століть і розплату за ту зраду дідів їхніх онуків.
Тема - філософська і психологічна... і... актуальна...
Невже це незрозуміло? :neg:

Це - тема того відео, а не твої уявні претензії Фаріон на докторат з історії.

А про кількість козаків у тій битві (в даному контексті - незначну деталь) до цього часу сперечаються історики:

Багато дослідників старшого покоління стверджували, що в поході Яна Собєського під Відень 1683 року брало участь близько 5000 українських козаків[1] (в інших подаються 15-20 тисяч). Польські студії радянського часу цього історичного епізоду афішують, що в авангарді війська Речі Посполитої у битві за Відень брали участь 150 українських козаків під командуванням полковника П. Апостола-Щуровського.[2][3]. Сучасні ж дослідження мають всі підстави твердити що то є вибіркові та невірні дані...
цитата - з української Педівікії
мені її достатньо,
що пише чи може написати польська чи московська Педівікія про українську славу, а за ними - англійська чи чеська, - не важко здогадатися, з однієї простої причини - їм це „нецікаво“...

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 18:08     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

п.с.

джерелом для власних роздумів Фаріон називає листування Гоголя,

а не якусь статтю 33-го року.

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 18:34     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

а баба галамага писав 16 лютого 2019, 13:24
ну, хтось же повинен думати про майбутнє тих дітей, якщо батькам тих дітей похуй важливішим від цього є кількість мегапікселів в камері і кількість гігабайт пам’яті в черговій пальцьотикальній іграшці :punish:
это не борьба за будущее, а мракобесие и натравливание сограждан друг на друга
да и читать подобные лекции 5-ти летним крохам, это что-то :fool:

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 18:39     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

а баба галамага писав 16 лютого 2019, 13:26
а Гоголя як?
підтримуєш в самогубстві чи засуджуєш?
без Гоголя вообще нельзя представить русскую культуру
тем более, что он является одним из основоположников русской литературы
И вообще,Гоголь это очень круто!

про самоубийство ничего не скажу, потому что это всего лишь одна из версий его смерти
да и кто я такой, чтобы за это осуждать! :zvar:

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 18:54     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

ingvar писав 16 лютого 2019, 18:34
читать подобные лекции 5-ти летним крохам, это что-то :fool:
згоден, в 5 років вже пізнувато, починати вчити дитину треба з перших днів життя,
але намагатися треба - і в 5, і в 25 і в 55

ingvar писав 16 лютого 2019, 18:39
да и кто я такой, чтобы за это осуждать! :zvar:
я не казав обов’язково засуджувати,
можна просто... зрозуміти і підтримати чи поспівчувати

... я ще раніше, до того як побачив цю передачу з Фаріон, мав подібні думки і подібні висновки зробив, таку гіпотезу для себе...про причину спалення другого тому і смерті Гоголя, на „голій“ інтуїції, на ще присутній в моїй пам’яті шкільній програмі творів Гоголя.... з одним запитанням з неї без відповіді... про другий том... без досліджень джерел, як це зробила, вслід за іншими дослідниками, Фаріон... на те запитання просто з часом напросилася відповідь... і вона - логічна і майже очевидна... :par:

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 20:05     Czech Republic  
Главпсихушко
Главпсихушко

а баба галамага писав 16 лютого 2019, 18:00
Доктор наук, однако.
Де Фаріон говорить про те, що вона є доктором історичних наук??????????? :sho:
А где я сказал, что она доктор именно исторических наук?
Она - Доктор наук. Это крутой титул.
На столько крутой, что как в истории, так в филологии, так и в математике - не должна путаться.
А если она не путается сама, то она путает ЧИТАТЕЛЯ!
Меня например.
Я уже готов австрийцам репу тереть, что каждый третий из защитников Вены в 1683 году был украинец. Но не поленился проверить достоверность цифр.
(От таких невинных преувеличений и возникают теории о том, что древние укры выкопали черное море).
Не смеет доктор наук быть настолько неточным.
Любой доктор наук не смеет, если это настоящий доктор наук.

Если тебе достаточно, что в украинской википедии говорится, что украинцев в обороне Вены принимало участие 25 000, тогда когда сами австрияки сами у себя отмечают, (здесь) , что всех защитников было 60 000 - то так и живи с этой гордостью. А я буду жить только с цифрами +/- адекватными.

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 21:01     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Неравнодушным к Гоголю рекомендую посмотреть

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 21:10     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Fata Morgana писав 16 лютого 2019, 20:05
Если тебе достаточно, что в украинской википедии говорится, что украинцев в обороне Вены принимало участие 25 000
та не говориться там нічого такого, чого ти...? :smeh:

Фаріон - доктор мовознавства, а не... ммм... хімії,
якщо вона скаже, що „їй здається“, що H2SO4 це - соляна кислота, ти ж не будеш вимагати забрати в неї вчений ступінь за це? чи будеш? :smeh:

так само, - вона не дипломат і не кандидат в президенти, тому може говорити щось недипломатичне, і тому це аж ніяк не підстава для того, щоб всякі вискочки малограмотні гордони-гандони за це на ній примітивно піарилися, а ми, прості манюпаси, щоб впадали одразу в резонанс... :smeh:

:good: :smeh:

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 21:21     Czech Republic  
Главпсихушко
Главпсихушко

а баба галамага писав 16 лютого 2019, 21:10
якщо вона скаже, що „їй здається“, що H2SO4 це - соляна кислота, ти ж не будеш вимагати забрати в неї вчену ступінь за це? :smeh:
в таком случае нехрен дискутировать о вещах, в которых ты не разобралась,
а только предполагаешь(если не умышленно о них врёшь).
Ты целый доктор наук. Ты элита этого общества. Тебя люди слушают и тебе-верят!
Верят даже там, где ты не разбираешься.
Ты внушаешь им веру в сказанное собой этим самым своим титулом и его авторитетом.

(Так ей, при случае и предай.)

"Нельзя построить храм любви из песка из лжи". Не я придумал.
Даже если эта ложь - патриотична...

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 21:41     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Fata Morgana писав 16 лютого 2019, 21:21
якщо вона скаже, що „їй здається“, що H2SO4 це - соляна кислота, ти ж не будеш вимагати забрати в неї вчену ступінь за це? :smeh:
в таком случае нехрен дискутировать о вещах, в которых ты не разобралась

вона не дискутувала про це, це мій :bl: приклад такий,

якщо уважно послухати те, що і як говорить Фаріон, тільки дійсно слухати уважно, то можна помітити, що кожен момент, в якому вона не є впевненою на 100%, вона зазначає такими словами: як „якщо не помиляюся“, це - цілком і повністю відповідально, науково і достойно...
просто треба слухати кожне слово... науковця, а не через одне, тоді запитань не буде,
науковець говорить коротко, конспективно і якщо пропустити одне слово, то спотвориться зміст висловлювання науковця. :par:

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 21:48     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Ты целый доктор наук. Ты элита этого общества. Тебя люди слушают и тебе-верят!
ті люди роблять неправильно,
бо треба не вірити науковцеві, а вивчати тему розмови... або не слухати наукові розмови... щоб не нервуватися безпідставно :smeh:

Фаріон - не журнашлюха, не священник і не фокусник,
вірити їй не треба,
треба вивчати предмет розмови або не слухати, якщо не готовий вивчати :par:

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 21:57     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Даже если эта ложь - патриотична...
Де брехня у Фаріон?
про 25000 козаків - брехня?
це не брехня, Фаріон просто озвучила одну з версій істориків,
закинути їй можна тільки те, що вона не зазначила при цьому, що є й інші версії,
але це був би натягнутий закид, бо, як я вже казав, ця тема не була основною в відео про Гоголя, а була тільки короткою ілюстрацією в стислому, конспективному викладі іншої теми - теми про трагічну долю великого письменника Гоголя, велику трагедію великого українця...

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 22:10     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

п.с.
а баба галамага писав 16 лютого 2019, 21:48
бо треба не вірити науковцеві, а вивчати тему розмови... або не слухати наукові розмови... щоб не нервуватися безпідставно :smeh:

взагалі, винні в „інцидентах з Фаріон“ є...
але це - не Фаріон :par:
а...
журнашлюхи журналісти :smeh:

чому?
тому, що вони повинні попереджати аудиторію, що розмова буде з вченим і тому той, хто не готовий до цього, краще нехай перемкне канал на щось легкостравніше... :smeh:

так , як попереджає Скрипін в своїх „16+“ передачах на Ютубі...
тільки перед ефірами з Фаріон треба ставити не 16, а, як мінімум, „22+“ :par:

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 22:18     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

а баба галамага писав 16 лютого 2019, 13:24
снимаю шляпу.
але сукагламур непобедим

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 22:20     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Ты целый доктор наук.
этим самым своим титулом и его авторитетом.

(Так ей, при случае и предай.)
как оказалось - всёце херня савецка

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 22:36     Czech Republic  
Главпсихушко
Главпсихушко

а баба галамага писав 16 лютого 2019, 21:57
Де брехня у Фаріон?про 25000 козаків - брехня?
це не брехня, Фаріон просто озвучила одну з версій істориків,
А есть ссылка на этих "историков" и их труды, что цифру эту делают реальной?
Как по мне не было. Нету
Зато теперь выработан простор для творчества.
Теперь есть эта ссылка!!!
25 000 украинских козаков участвовало в обороне Вены от Османского Ига.
Ссылка авторитетная: Доктор филологических наук филологическго факультета Львовского государственного университета им. Ивана Франко по специальности «украинская филология», доцент кафедры украинского языка и прикладной лингвистики Национального университета «Львовская политехника», автор ряда монографий и статей, лауреат премии... лауреат Всеукраинской премии ...

якщо уважно послухати те, що і як говорить Фаріон, тільки дійсно слухати уважно, то можна помітити, що кожен момент, в якому вона не є впевненою на 100%, вона зазначає такими словами: як „якщо не помиляюся“, це - цілком і повністю відповідально, науково і достойно

Я так и сделал. Послушав тебя. Еще раз пересмотрел приведенное тобой видео (здесь с нужной секунды)
Ожидаемого "якщо не помиляюся“ - там нет.
Там чотких 25000 козакiв - вне всякого сомнения.(и это из 60 000 макс 74 000 защитников города???)

Вот так рождаются "авторитетные" ссылки. Но не моё доверие к их авторам.

Востаннє редагувалось 16 лютого 2019, 22:48 користувачем Fata Morgana, всього редагувалось 1 раз.

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 22:41     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Fata Morgana писав 16 лютого 2019, 20:05
А я буду жить только с цифрами +/- адекватными.
http://umka.com/rus/catalogue/history/t ... int_this=1

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 22:44     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Fata Morgana писав 16 лютого 2019, 22:36
Я так и сделал. Послушав тебя. Еще раз пересмотрел приведенное тобой видео (здесь с нужной секунды)
Ожидаемого "якщо не помиляюся“- там нет.
Там чотких 25000 козакiв - вне всякого сомнения.(и это из 60 000 макс 74 000 защитников города???)
ну, кинь в неї каменюку за це :smeh:

.... але вона вже попередила, в іншому інтерв’ю:

... що вона - „непробивна“! :smeh:

:good: :good: :good:

так шо, не проб’єш, навіть каменюкою :lol:

Догори
Цитувати виділене Додано: 16 лютого 2019, 22:56     Czech Republic  
Главпсихушко
Главпсихушко

Афигеть.
... украинские казаки, дворяне, священники и монахи, мещане и крестьяне из Червоной Руси (Западной Украины), Волыни, Подолья и Киевщины составляли 2/3 войска, возглавляемого королем Яном III Собеским
Я не согласен был с тем, что украинцы составляли треть оборонявших Вену в 1683 году...
а тут оказывается даже не треть, а вообще аж Две трети???.
И это спустя 30 лет, как Украина уже была воссоединена с Московией?

А баба галамага, - я сдаюсь.
Дальше без меня разбирайте эти полёты...
Только ж не оставляйте это дело на полпути... Доведите его до конца и пусть все учебники истории в Австрии, Словакии, Чехии, Польши - тоже сделают себе такие поправки. Так же нельзя это оставить?

Догори
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему  Відповісти  [ 90 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC+03:00

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 21 гостей

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Перейти: