Правила форуму  -  Реєстрація  -  Вхід  

Часовий пояс UTC+03:00

Створити нову тему  Відповісти  [ 90 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
  Тема: Re: Я заздрив Шевченкові...
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 00:10     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Fata Morgana писав 16 лютого 2019, 22:56
А баба галамага, - я сдаюсь.

Кууууди? Яке здаюсь?

Ану, бігом качати і читати не філолога Фаріон, а монографію доктора історичних наук Тараса Чухліба:

https://www.academia.edu/16668073/Taras ... ий_додатки_

файл вагою 95,8 МБ

:smeh:

Догори
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 00:20     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

viden.jpg
viden.jpg [ 167.04 Кіб | Переглянуто 298 разів ]

Догори
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 00:26     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Только ж не оставляйте это дело на полпути... Доведите его до конца и пусть все учебники истории в Австрии, Словакии, Чехии, Польши - тоже сделают себе такие поправки. Так же нельзя это оставить?

Абсолютно правильно! :good:

Ось тобі, як тому з нас, хто знаходиться найзахідніше, найближче до австріяків, словаків, чехів,
і доручимо цю важливу, без сумніву, місію. :smeh:

:ukraine2:

Догори
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 00:40     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

viden2.jpg
viden2.jpg [ 478.55 Кіб | Переглянуто 296 разів ]

viden3.jpg
viden3.jpg [ 180.74 Кіб | Переглянуто 296 разів ]

Догори
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 00:46     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

а стану семисотому - зачот! :good:

:smeh:

Догори
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 11:53     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Я не согласен был с тем, что украинцы составляли треть оборонявших Вену в 1683 году...
а тут оказывается даже не треть, а вообще аж Две трети???.
И это спустя 30 лет, как Украина уже была воссоединена с Московией?

наукова праця, джерело, яке ти вимагав вище:

viden.jpg
viden.jpg [ 170.91 Кіб | Переглянуто 278 разів ]

отже, беремо в руки калькулятор:

22 тисячі вояків Собеського - польсько-українська частина антиосманської коаліції,
з них - 2/3 - набрано з українських земель:

22000 * 2 / 3 = 14667 - майже 15 тисяч вояків

всього військ коаліції:
55 тисяч австрійців і німців + 22 тисячі поляків і українців = 77 000

14667 / 77000 * 100 = 19.05 %
- майже 1/5 частина вояків-захисників Відня були українцями.

а всього українців учасників походу - вояків разом з „челяддю“ було біля 28 тисяч,

Фаріон сказала: „у битві під Віднем взяло участь 25 тисяч козаків“,
і ця фраза може означати як перше - воїнів, так і друге - учасників походу,
оскільки для нас, манюпасів-глядачів науково-популярних телепередач слово „козак“ означає житель України часів Козаччини, та й взагалі - українець ...
то, сподіваюся, що ти, як український інтернет-воїн, не будеш заперечувати, якщо я й тебе назву козаком? :bl:

число 25000 міститься між 15000 і 28000,

так шо, козаче Фата, „великий мій друже“, ;) проси пробачення у доктора наук Ірини Фаріон за те, що обізвав її брехункою

:pop:

Догори
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 12:40     Czech Republic  
Главпсихушко
Главпсихушко

а баба галамага писав 17 лютого 2019, 11:53
число 25000 міститься між 15000 і 28000,
так шо, Фата, „великий мій друже“, ;) проси пробачення у доктора наук Ірини Фаріон за те, що обізвав її брехункою
:pop:
Фарион не татьяна ДП. Я её так не обзывал. Но.
Пока не найду подтверждения из других(неангажированных) источников - ни в коем случае.
Я руководствуюсь именно таким принципом.В статьях и книгах упомянутого тобой автора нет ссылок откуда берутся те или иные цифры. У альтернативных источников неангажированные. источники цифр и фактов непременно приводятся.

Другие источники.
Книга . Лешек Подхородецкий, ВЕНА 1683
(книга без сокращений здесь. Внимание на обилие ссылок на неангажированные первоисточники.)
Общую численность сил, выставленных Короной в 1683 году, Ян Виммер оценивает в 37 тысяч человек, в том числе 6000 человек личных подразделений магнатов и 2000—3000 украинских казаков, также принимавших участие в войне против Турции.(в войне против Турции, а не в обороне Вены(примечание ФМ))....В конечном итоге на войну выступили и приблизительно ...26 200 человек. Армию ... дополняли... около 150 запорожских казаков... .Еще несколько сот запорожских казаков присоединились позже под Пресбургом
150 козаков из правобережной Украины на службах у польского короля или даже несколько сот выступивших вообще в поход из одних источников и...10-20-28 тысяч тысяч именно участников осады Вены из других, из украинских?

Тебя не смущает такая разница, особенно если она не подтверждена первоисточниками?
Это желаемое или действительное? Или желаемое выдаваемое за действительное?

Догори
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 13:14     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Fata Morgana писав 17 лютого 2019, 12:40
Фарион не татьяна ДП. Я её так не обзывал.
а це хто писав, Пуськін?
Fata Morgana писав 16 лютого 2019, 21:21
"Нельзя построить храм любви из песка из лжи". Не я придумал.
Даже если эта ложь - патриотична...
Га? :neg:

В статьях и книгах упомянутого тобой автора нет ссылок откуда берутся те или иные цифры.
здрасьтє, 18 сторінок списку джерел в кінці монографії це що по твоєму? :sho:
і зноски на кожній сторінці
ти чьо?

:sho:
:ireful1:

Пока не найду подтверждения из других(неангажированных) источников - ни в коем случае.
:facepalm:

ці „незаангажовані“ це хто має бути?
папуаси з острова Нова Гвінея?
чи інопланетяни? :sarc:

всі, дядя Фата, історики, на жаль, „заангажовані“, хто більше, хто менше...
ну, „нецікаво“ їм досліджувати історію козаків-українців, розумієш?
нема замовлення, грошей, пфенігів і центів не заплатять за просиджені штани в архівах і лисину облізлу, як і крон і, тим більше, - рубльов. :dash2:

Догори
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 14:11     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Другие источники.
Книга . Лешек Подхородецкий, ВЕНА 1683
Победа под Веной принесла польским вооруженным силам славу в Европе, оставив в народном сознании не менее глубокий след, чем Грюнвальдская битва.
Окончательно согласованный в начале апреля 1678 года трактат был, в сущности, ратификацией Журавненского договора и свидетельствовал о полном поражении Речи Посполитой, к которой Турция продемонстрировала свое пренебрежение. Порта оставила за собой всю Украину и Подолье, за исключением отданных Польше Белой Церкви и Паволочи

нахуй с пляжа

Догори
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 14:25     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

сегодня в польской историографии при освещении Венской битвы преобладает мнение, согласно которому в ней приняло участие только 150 украинцев, которые являлись казаками (позиция М.Нагельского и Р.Сикоры). Мне же, на основании многих архивных документов — реестров, писем, распоряжений, финансовых отчетов и т.п., — удалось установить следующее: во-первых, под Веной воевало почти 320 украинских казаков, не входивших в общий реестр войска Речи Посполитой; во-вторых, еще около 700 бывших казаков находилось в составе конных и пеших подразделений армии Яна ІІІ Собеского (поэтому они назывались гусарами, драгунами, "панцирными", "валахскими" конниками, "венгерскими" пехотинцами); в-третьих, в польском войске бок о бок с поляками воевало много выходцев из Украины—Руси — почти две трети от общего количества армии Речи Посполитой. Именно этот вывод и вызвал возражение у польских историков, хотя моя аргументация базируется на основательном анализе оригинальных текстов двух военных реестров (компутов) за 1683 г., которые, кстати, напечатаны в приложении к монографии (!). Но Р.Сикора построил свою заочную полемику со мной на тезисе, что в конце XVII в. этноним "Украина" распространялся только на Киевское воеводство, а жители русских (русинских) воеводств Речи Посполитой собрали лишь около восьми процентов от общей суммы средств на военную кампанию 1683 г. В этом, по убеждению польского историка, и был весь небольшой вклад Украины в Венскую викторию.
https://zn.ua/history/ukraincy-v-bitve- ... ora-_.html

Догори
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 15:38     Czech Republic  
Главпсихушко
Главпсихушко

а баба галамага писав 17 лютого 2019, 13:14
а це хто писав, Пуськін?
Fata Morgana писав 16 лютого 2019, 21:21
"Нельзя построить храм любви из песка из лжи". Не я придумал.
Даже если эта ложь - патриотична...
1. Слово брехуха не из моего словаря.

2. Важливо аби цифра була пiдтверджена не припущеннями, а мала чiтке вiдображення в iсторичних документах тiєї эпохи, а не сьогодення. Коли один автор копiює у другого.
Само участие в обороне (корпуса, батальона, роты, бригады) украинских козаков не оспариваются историей.
Но их количество не превышало исторически указанных в разных источниках - 150 козаков. (из 70-ти тысяч защитников самой Вены)
Тезис о том, что украинцы назывались гусарами, драгунами, "панцирными", "валахскими" конниками, "венгерскими" пехотинцами - точно также могут использовать валахи (читай румыны), венгры и выдать результирующий вектор. Что именно они спасли Вену от османского ига и лавры принадлежат именно им- Венграм. Или именно им - валахам (Читай румынам).
История гласит, что ключевую Роль сыграли именно поляки, которые под свои знамёна собрали разношерстую армию. так как владели, (читай оккупировали) огромные территории, включая и правобережную Украину и набирали в войско из тех народов, кого оккупировали. Защитив Вену, они защитили себя и своё господство над Украиной и надалее.

Я бы оставил все-таки всё, как есть.
Так как левобережная Украина была оккупирована Московитами, а правобережная Посполитой.
То, что украинцы помогли Посполите закрепить за собой правобережную Украину СЕГОДНЯ выдается за героизм и патриотизм. Спасли Европу. А завтра, с другой точки зрения, может быть подано как колаборационизм с одним оккупантом(поляками), во имя изгнания другого оккупанта(турок).
Я бы отказался от этого вычленения именно украинцев. Козаки - нормально. Это, считай, наёмники были.
Но сам народ отождествлять с радостью победы одного себя оккупанта над другим себя оккупантом - я бы не стал.

Догори
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 17:37     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Fata Morgana писав 17 лютого 2019, 15:38
История гласит, что ключевую Роль сыграли именно поляки, которые под свои знамёна собрали разношерстую армию.
почти две трети от общего количества армии Речи Посполитой

Догори
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 19:19     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Я бы отказался от этого вычленения именно украинцев. Козаки - нормально. Это, считай, наёмники были.
Скажи вже краще „каратєлі“ про козаків,
а про українців скажи „бидло“.

:facepalm:

Догори
Цитувати виділене Додано: 17 лютого 2019, 19:32     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Но сам народ отождествлять с радостью победы одного себя оккупанта над другим себя оккупантом - я бы не стал.

Термін „окупація“ до тих часів застосовувати смішно,

Жеч Посполіта, „в перекладі“ - „РесПубліка“ була, скажімо так, федерацією феодалів,
польських, литовських (білоруських) і руських (українських),
була такою собі „конституційною монархією“ і одночасно - „парламентською“ чи навіть „парламентсько-президентською“ республікою.

Сховано:
Республіка Обох Націй, більше відома як Річ Посполи́та (лат. Res Publica, рус. Рѣч Посполита, пол. Rzeczpospolita, лит. Abiejų Tautų Respublika) — східноєвропейська федеративна держава, що існувала протягом 1569–1795 років на теренах сучасних Польщі, України, Білорусі, Литви, Латвії, Молдови, південної Естонії та західної Росії.

Утворилася 1569 року внаслідок Люблінської унії, що об'єднала Королівство Польське та Велике князівство Литовське, Руське і Жемайтійське у Республіку Обидвох Народів. Очолювалася виборним монархом, який мав складений титул короля польського і великого князя литовського, Великого Князя Руського. Керувалася шляхтою різних національностей, що становила 10 % від усього населення держави. Шляхта вважалася джерелом влади і втілювала її демократичним шляхом через вибори до парламентських, представницьких та місцевих органів: сейму, сенату, сеймиків тощо. Мала високий рівень децентралізації управління. Столиця розташовувалася у Кракові (до 1596) і Варшаві (після 1596).

Одна з найбільших держав континенту в ранньому новому часі. В першій половині XVII століття, в добу своєї могутності, охоплювала територію близько 990 тисяч км²[6], на якій мешкало до 11 млн осіб різних національностей та конфесій[7]. Декларувала свободу віросповідання актом Варшавської конфедерації 1573 року, проте протягом усього існування держави домінантну позицію в ній займала Католицька церква. В елітарній культурі панували латинська і польська мови, а також ідеологія сарматизму. Вела перманентні війни із сусідами: Московією на сході, Швецією на півночі, Османською імперією та Кримським ханством на півдні.

Після великого козацького повстання 1648 року, що згодом спровокувало вторгнення шведів та московитів, втратила чверть усіх територій. У XVIII столітті, через свавілля магнатів та шляхти, стала об'єктом політики сусідніх держав й опинилася під сильним впливом молодої Російської імперії. 1772 року втратила третину земель внаслідок поділів між Росією, Пруссією та Австрією. Після ухвалення Конституції 3 травня 1791 року проголошена унітарною державою, конституційною монархією. Припинила існування в результаті поділів Речі Посполитої між Росією, Пруссією та Австрією в 1793 і 1795 роках.
https://uk.wikipedia.org/wiki/Річ_Посполита

... інша справа, що тодішній феодально-„республіканський світ“ був нерівноправним у стосунку до русинів-українців і ці його „пєрєгіби“ й призвели до його розпаду і вже справжньої жорстокої і тривалої окупації Руси-України Московією...

... але часи змінилися і...
Сьогодні багато польських істориків переконані в тому, що минуле Речі Посполитої треба розглядати як історію трьох її основних народів — польського, литовського й українського. Хоча в Польщі проживали також і вірмени, німці, татари, представники інших етносів.
https://dt.ua/article/print/history/ukr ... chi-_.html

Догори
Цитувати виділене Додано: 18 лютого 2019, 00:35     Czech Republic  
Главпсихушко
Главпсихушко

а баба галамага писав 17 лютого 2019, 19:19
Скажи вже краще „каратєлі“ про козаків, а про українців скажи „бидло“.
А твой этот совет куда отнести? :fool:

Догори
Цитувати виділене Додано: 18 лютого 2019, 07:42     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Fata Morgana писав 18 лютого 2019, 00:35
у ВР постановою
куплять газ з 1 квітня австріякам чехам баварцям і прочім
в Судже .
заєбали вже ці європейці

Догори
Цитувати виділене Додано: 18 лютого 2019, 08:24     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Догори
Цитувати виділене Додано: 18 лютого 2019, 08:43     France  
жосскій дідько
жосскій дідько

Канцлер Германии Ангела Меркель удивлена, почему сегодня Европа не может сказать, что Россия — это партнер. Своей точкой зрения она поделилась в рамках выступления на Мюнхенской конференции по безопасности в воскресенье, 17 февраля.

Без коментарів. :bed: :bed: :bed:

Догори
Цитувати виділене Додано: 18 лютого 2019, 09:12     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

stan700 писав 18 лютого 2019, 08:24
Я не могу понять, почему сейчас ситуация хуже и мы не можем сказать - Россия наш партнер?

поки що - „нє хуже“, але може стати „хуже“, - після того як доведеться платити дорожче... за все

таки Річ Посполиту треба відновлювати, [на умовах Гадяцької угоди] для того, щоб фрау Мєркєль зрозуміла, що може стати гірше.

Догори
Цитувати виділене Додано: 18 лютого 2019, 09:20     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

Fata Morgana писав 18 лютого 2019, 00:35
туди ж, куди твоїх „найомніков“

Догори
Цитувати виділене Додано: 18 лютого 2019, 10:38     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

а баба галамага писав 18 лютого 2019, 09:12
[на умовах Гадяцької угоди]
ще один мэчтатель
яйко млеко курка микола - арбайтен

Догори
Цитувати виділене Додано: 18 лютого 2019, 11:31     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

stan700 писав 18 лютого 2019, 10:38
ще один мэчтатель
яйко млеко курка микола - арбайтен

побачимо,
без арбайтен не буде нічого,
і без стріляйтен - теж нічого.

Догори
Цитувати виділене Додано: 18 лютого 2019, 11:42     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

а баба галамага писав 18 лютого 2019, 11:31
побачимо,
без арбайтен не буде нічого,
і без стріляйтен - теж нічого.
тупік?
а якщо в плєн здаться
як поляки і чехи?

Догори
Цитувати виділене Додано: 18 лютого 2019, 11:45     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

а баба галамага писав 17 лютого 2019, 19:19
Скажи вже краще „каратєлі“ про козаків,
реестр
:par:
куда же его денешь?
возможно,осуществляли разные функции, в том числе и карательные
в тогдашней Европе это обычное дело

Догори
Цитувати виділене Додано: 18 лютого 2019, 12:17     Ukraine  
Главпсихушко
Главпсихушко

ingvar писав 18 лютого 2019, 11:45
реестр :par:
куда же его денешь?
Ві́йсько Запоро́зьке Низове́ — нереєстрове козацтво другої половини XVI — кінця XVIII століття з дислокацією за порогами Дніпра. Очолював військо кошовий отаман, за осередок слугувала Запорозька Січ.
У наслідку розходження політики керівництва Гетьманщини та кошових отаманів Запорозької Січі наприкінці XVII ст. (у період Руїни), єдність Війська Запорозького як військово-політичного організму було порушено.
Запорозькі козаки війська називалися низовими або січовіми козаками, та не входили до офіційного компуту Реєстрового Війська Запорозького.

Догори
Показувати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему  Відповісти  [ 90 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC+03:00

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Перейти: